banner1271

banner1214

Ufuk Uras'tan şok Kocasakal itirafı!

08 Nisan 2013 Pazartesi 10:30

Ufuk Uras, Ümit Kocasakal ile ilgili tartışma yaratacak bir itirafta bulundu.

Ufuk Uras'tan şok Kocasakal itirafı!

Türk Solu'nun geleceği, Ergenekon Davası ve CHP hakkında Türkiye Gazetesi'ne önemli açıklamalar yapan Ufuk Uras, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal'la ilgili olay yaratacak bir iddia ortaya attı.


DARBEYİ AKP HÜKÜMETİNE TERCİH EDERİM

Ufuk Uras, "Ergenekon davasından ağır cezalar çıkar mı?" şeklindeki soruya, "Tıpkı Balyoz gibi ağır ceza alacaklarından şüphem yok. Biz bunu bir televizyon programından sonra henüz baro başkanı olmadan önce Ümit Kocasakal'la da konuşmuştuk. O da hemen 'nereden biliyorsunuz?' diye sormuştu. Dedim ki 'Hayır, bunlar ağır suçlardır... 'Bizim de kulağımıza geliyordu böyle bir gölge kabine çalışması, hatta Ankara'da ev kiralayanlar bile vardı. Kocasakal 'ben bir darbeyi AK Parti hükümetine tercih ederim' demişti. Böyle bir yapı bizim açımızdan çok bildiktir." yanıtını verdi.

CHP'NİN SONU ASKERİ MÜZEDE BİTECEK

Söyleşide CHP'ye yönelik eleştirilerde de bulunan Kocasakal,  "CHP gibi klasik, devletçi bir parti, şimdi merkezde olmamanın küskünlüğü ve hayıflanması içerisinde. Buna devlet aydınları da dahil. Oranın bir tür rantını yiyen entelektüel kesimler, işsiz kaldı. CHP de bu süreçte Türkiye'nin bu paradigma değişimini, 21. yüzyıl siyasetine adapte olmaya yönelik yenilenmeyi sağlayamadığı için arkaik kalıyor. Birileri de görüyor ki bu işin sonu askeri müzede bitecek böyle giderse." ifadelerine yer verdi.

Yorum Gönder

@name x